Tájékoztató!

Tisztelt Szülők, Gyerekek!

A fenntartó, Szegedi Tankerületi Központtól kapott útmutató alapján az alábbiakról tájékoztatok:

 • Ebben a tanévben iskolába járással tanítás már nem lesz!
 • A távoktatás iskolánkban június 12-ig tart (15-e hivatalosan még tanítási nap, de nekünk tanítás nélküli munkanap).
 • Június 2-26. között az iskolában felügyeletet biztosítunk, elsősorban a lemaradó tanulóknak ez egyéni-kiscsoportos konzultációs, felzárkóztató lehetőség, a távoktatást nem helyettesíti, előzetes bejelentkezés, és beosztás alapján történik! Kérem, május 27-én 8 óráig jelezzék az osztályfőnök felé, ha igénylik! Kérjük, hogy pontosan jelöljék meg, mely napokon, hány órától- hány óráig igénylik a felügyeletet! Tudni kell, hogy a jelenlegi rendelkezések szerint:
 • egy tanteremben 5 fős gyerekcsoport tartózkodhat 1 pedagógussal;
 • az 5-5 fős csoportok nem találkozhatnak egymással sem a folyosón, sem az udvaron, nem beszélgethetnek, nem játszhatnak együtt;
 • ha egy osztályból 5-nél több tanuló jelentkezik, külön csoportba kerülnek,
 • felügyeletüket nem az osztályfőnök látja el, (Ő a távoktatást végzi);
 • a tanulóknak az iskolában maszkot, kesztyűt kell viselniük, azt csak a tanteremben vehetik le, ahol a másfél méteres távolságot biztosítani tudjuk közöttük;
 • a gyerekek egymással nem játszhatnak, beszélgetniük is a másfél méteres távolság betartásával lehet.

 

 • Tanévzáró ünnepség, ballagás, nem szervezhető, így nem lesz!

A tanév, az osztályzatok zárása a KRETA naplóban történik, ott lehet tájékozódni az elért tanév végi eredményekről, külön bizonyítványosztás nem lesz.

 • A 8. osztályosoknak június 15-én délelőtt az iskolaudvaron rövid búcsúztatás, bizonyítványok átvétele lesz, az osztályfőnök, igazgató jelenlétében. Szülő, hozzátartozó ezen nem lehet jelen, csak a tanuló szájmaszkban! Ők a részleteket majd az osztályfőnöktől megtudják.
 • Június 15-26. között az iskolában napközis felügyeletet szervezünk – korlátozott létszámmal, kiscsoportos formában, melyre a jelentkezési határidő: június 5. péntek reggel 8 óra, a lap alján a jelentkezési lap!(A beadott igényfelmérés ezt nem helyettesíti! A létszám a mai ismereteink szerint 1-6. évfolyamokon osztályonként max. 5 fő lehet, mert több gyermek felügyeletét a fennálló rendelkezések betartásával nem tudjuk megoldani, az idősebb évfolyamok felügyeletére nincs kapacitásunk.)
 • A nyári napközis tábor az Agora szervezésében június 28-tól indul, 6 turnusban a jelentkezés feltételei az iskola honlapján és KRETA napló üzenetében olvashatóak! (Iskolai nem lesz).
 • Az esetleges változásokról, a következő tanévre vonatkozó információkról a későbbiekben értesítéssel leszek.

                                Szeged, 2020. 05. 25.         Tibai József igazgató s.k.

 

A jelentkezéshez szükséges dokumentumot INNEN tölthetik le!