Idegen nyelvi oldal

Nyelvoktatás iskolánkban

Angol nyelvi szavalóverseny

2016.október 19-én délután 14.30 órai kezdettel került megrendezésre az angol nyelvi versmondó verseny, melyre a 4., 5. és 6.osztályos tanulóink nagy izgalommal készültek. A zsűrinek ebben a tanévben sem volt könnyű dolga, így születtek megosztott helyezések is.

4. osztály: 5-6. osztály:

1. hely: Gera Sára 4.c 1. hely: Jakab Míra 6.b

2. hely: Garas Kende 4.a 2. hely: Tombácz Noémi 5.b

Kispál Anna 4.c 3. hely: Baranyi Melitta 5.a

3. hely: Bagdi Zénó 4.a

Vér Alexandra 4.a

Iskolánkat a tankerületi szavalóversenyen Gera Sára és Jakab Míra fogja képviselni.

Minden versenyzőnek gratulálunk!

idegen nyelvi hírek

Iskolánk egyik erénye, hogy a felső tagozatosok körében emelt szinten, heti 5 órában oktatjuk az angol és a német nyelvet. A diákok játékos keretek között már első osztályos koruktól ismerkedhetnek ezekkel a nyelvekkel humán orientációs osztályainkban és szakköri keretek között. A kezdeteket a játékosság, mondókák, énekek jellemzik. A későbbiekben a diákok szintfelmérő dolgozatot írnak, ennek eredménye és képességeik alapján válogatott nyelvi csoportokban folytatják a nyelvtanulást.  Az emelt szintű csoportok keményen dolgoznak, szép eredményeket érnek el a különböző versenyeken, ezekkel a szép sikerekkel is öregbítik iskolánk hírnevét. Számos iskolai szintű rendezvény is színesíti és teszi életszerűvé a nyelvoktatást iskolánkban, például a Halloween-hét változatos programjai, idegen nyelvi hetek, karácsonyi projekthét, iskolai szintű tanulmányi és szépkiejtési versenyek.