Magyar Diáksport Napja

MDSZ

Szeptember 27-én iskolánk -a Magyar Diáksport Napjáról- projektnap keretében emlékezett meg. Nyitásként Sándor Zsófi 8.a osztályos tanuló ismertette, hogy miről is szól ez a jeles nap. Ezután az X-Treme Tánciskola növendékeinek színvonalas műsorát tekinthettük meg. A bemutató után Varró Lilla 6. osztályos tanulónk tartott tanárainknak és diákjainknak egy közös bemelegítést, megteremtve ezzel a jó hangulatot a további sportprogramokhoz.
Az alsósok a Mátyás téren izgalmas váltóversenyen vetélkedtek, akadálypályát teljesítettek, megismerkedhettek a métázás alapjaival, a Szufla Ultimate Frisbee egyesület jóvoltából a frizbi sportággal, és csapatépítő játékokat játszottak hatalmas szivárványos ernyővel. A Szegedi ÓVI Földmíves Utcai Óvodájából is csatlakoztak hozzánk a gyerekek, az arcukon mosoly ragyogott, láthattuk milyen boldogan ügyeskedtek.
A negyedik, ötödik és hatodikosok a Szabadság térre sétáltak, ahol a Szegedi Vasutas Sportegyesület tájékozódási futó szakosztályának edzőitől kaptak térképes, útvonalkeresős, izgalmas feladatokat, különböző pályákat teljesítettek térképvázlat segítségével.
A hetedikesek és a nyolcadikosok a tornateremben ismerkedhettek a küzdősportokkal, az udvaron kerékpáros ügyességi pályát teljesítettek, röplabdáztak, és sport témájú képeket illesztettek össze.
A délelőtt zárásaként a tornateremben a szegedi Akrobatikus Kosárlabda Sportegyesület sportolói ejtettek mindenkit ámulatba trambulinról végrehajtott zsákolásokkal és szaltókkal.
Köszönjük minden közreműködőnek a részvételt, reméljük a gyerekek és a felnőttek is jól érezték magukat!

Szeged, 2024. 09. 28.

Kónyáné Kapitány Gabriella