Kedves Szülők! Kérjük, olvassák el a két leendő elsős osztályfőnök Önöknek szóló bemutatkozó üzenetét! Soraikból képet alkothatnak elhivatottságukról, valamint szakmai hitvallásukról.

Anett
Fogarassy Anett vagyok, immár 30 éve dolgozom tanítóként a pedagógus pályán.

A hosszú évek alatt megtapasztaltam, hogy a tanítás nem csupán a tantárgyi tudás átadásáról szól, hanem a gyermekek egyéni szükségleteinek, érzéseinek és személyiségének megismeréséről is. Számomra a legfontosabb, hogy minden tanuló érezze, biztonságos közegben van, ahol figyelek rájuk és meghallgatom őket.

Három gyermek édesanyjaként különösen jól értem, milyen fontos a türelem, az odafigyelés és a megfelelő támogatás a fejlődésük során. Fontos, hogy ösztönözzem a kíváncsiságot, az önálló gondolkodást és a problémamegoldó készséget, mert ezek az alapok segítik őket abban, hogy a jövőben is sikeresek legyenek.

Úgy gondolom, a tanulás akkor a leghatékonyabb, ha élményszerű és a gyerekek aktívan részt vesznek benne. Nincs annál nagyobb öröm, mint látni, amikor egy gyermek megért egy nehéz feladatot, vagy amikor bátran kérdez és rájön, hogy együtt minden probléma megoldható. A tanórákba a sakkot is beépítem, hiszen a sakk kiváló eszköz arra, hogy fejlesszük a problémamegoldó és matematikai-logikai gondolkodást. A sakkal a gyerekek játékos módon tanulnak meg előre tervezni, következtetéseket levonni, és hatékonyabban kezelni a komplex helyzeteket. Nemcsak matematika órákon, hanem más tantárgyaknál is jól használható a sakk, hogy élményszerűbbé tegyük a tanulást. A tanítványokkal kialakított kapcsolat számomra kiemelkedően fontos, hiszen egy jó beszélgetés, egy mosoly vagy egy biztató szó csodákra képes. Arra törekszem, hogy minden gyermek a saját ütemében fejlődhessen, és úgy érezze, hogy támogatva van ebben a folyamatban. A páros- és csoportmunka segítségével kiemelt célként fejlesztem a tanulók együttműködési- és kommunikációs készségét is.

A tanítás mellett gyerekjógával és mozgásfejlesztéssel is foglalkozom, mert hiszem, hogy a testi és szellemi fejlődés kéz a kézben jár. A mozgásos tevékenységek által nemcsak élményszerűbbé tehetjük a tanulást, hanem segítik a gyermekek fizikai erőnlétét, segítik őket a koncentrációban, az érzelmi egyensúly megőrzésében és az önbizalom fejlesztésében is. Éppen ezért a heti öt testnevelés óra mellett akár magyar akár matematika órákon is alkalmazom a mozgással fejlesztő gyakorlatokat.

Szeretettel várom a gyerekeket jövő szeptemberben induló osztályomba!

„Mondd el és elfelejtem;
mutasd meg és megjegyzem;
engedd, hogy csináljam és megértem!”

Novák Zsolt Ferenc vagyok. 1993 óta dolgozom tanítóként a Szegedi Alsóvárosi Általános Iskolában, kötődésem az intézményhez azonban sokkal régebbi, hiszen az épület falai között végeztem el általános iskolai tanulmányaimat. Ez az első munkahelyem is. Pályám elején 3-4. osztályosokkal foglalkoztam, 8 éve pedig 1-4. osztályosokat tanítok.

A 31 év alatt dolgoztam napközis nevelőként, tanítóként, osztályfőnökként, futball edzőként, igazgatóhelyettesként.

Felgyorsult, digitalizált korunkban még inkább fontosnak tartom a rendszeres testmozgás, a logikus gondolkodás, a valós, személyes társas kapcsolatok, a pozitív életszemlélet, a mindennapi jókedv iránti igény kialakítását a gyermekekben.

A fent említett idézetet tartom pedagógiai hitvallásom legfontosabb pillérének. A modernizált oktatás műszaki vívmányai mellett gyakran használom a klasszikus fejlesztő játékokat, szemléltető eszközöket. Hiszem, hogy csodákra képes a gyermekeknél a színes rúd, a Babilon, a logikai készlet, vagy éppen egy tojástartó tele dióval.  Gyakran alkalmazom a páros- és csoportmunkát tanítási órákon, melynek segítségével észrevétlenül fejlődik a gyerekek közötti együttműködés.

Napjaink iskolájában egyre hangsúlyosabb a nevelés. Vallom, és ezt a tapasztalataim is alátámasztják, hogy humorral a legtöbb konfliktus megoldható, és segítségével majdnem minden gyermekben kialakítható a pozitív életszemlélet. Ennek jegyében igyekszem közösséggé formálni a mindenkori osztályaimat.

Micimackó szavaival búcsúzom és várom szeretettel leendő elsőseimet!

• Pont jókor jössz, mert ez a nap legjobb része.
  • Melyik az a rész?
  • Az, amikor te meg én mi leszünk.

Beiratkozással kapcsolatos információk:

Közlemény a 2024/2025 tanévre történő beiratkozásról

Tájékoztató a beiratkozással kapcsolatban

Beiskolázási körzetünk

Letölthető nyomtatványok a beiratkozással kapcsolatban:

1. NYILATKOZAT életvitelszerű ott lakásról

2. NYILATKOZAT a gyermek törvényes képviseletéről

3. NYILATKOZAT Etika, hit és erkölcstan

4. Reggeli ügyeleti kérelem

5. Nemzeti Egységes Kártyarendszer Adatlap.pdf

6. Kréta elektronikus ügyintésés: Beiratkozás az általános iskolába szülői tájékoztató 2024.

7. Szülői hozzájáruló nyilatkozat fénykép- és videófelvétel készítéséhez és felhasználásához

Kedves Elsőseink, ilyen a mi sulink. Várunk Benneteket!

Szeretettel ajánljuk figyelmükbe iskolánk mindennapi életét bemutató videóinkat!

Kérdéseikkel keressenek bennünket bizalommal!